Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.


2. W naszej parafii gościmy Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną zgromadzenia.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- w piątek św. Marcina z Tours, biskupa
- w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika
4. Spotkanie wszystkich katechetów w środę po Mszy św. wieczornej.
5. W piątek 11 listopada, Narodowe Święto Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Do udziału zapraszamy parafian oraz poczty sztandarowe Szkół i Instytucji. Prosimy o wywieszenie na ten dzień na swoich posesjach flag narodowych. W tym dniu proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
6. Świadomi jak cenną wartością jest patriotyzm, zapraszamy do udziału w „Ognisku Patriotyzmu”. Niech wspólnie spędzony czas będzie okazją do radosnego świętowania Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Śpiew jest tym co otwiera człowieka na dobro, a ognisko tworzy braterską wspólnotę. Niech wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy ognisku znów połączy pokolenia Polaków. W imieniu księży posługujących w parafii oraz Drezdeneckiego Szczepu Puszcza zachęcamy do udziału. Ognisko odbędzie się w piątek 11 listopada o godz. 17.00 na boisku przy plebanii. Mamy przygotowane śpiewniki co ułatwi nam śpiew. Śpiewnik jest także dostępny na fejsbuku naszej parafii.
7. Wypominki codziennie o godz. 17.30. Do końca miesiąca w zakrystii i kancelarii parafialnej można składać na wypominki roczne.
8. Brat Andrzej na terenie naszej parafii roznosi pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
9. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu.
10. Organizujemy w parafii konkurs na „szopkę bożonarodzeniową”. Zachęcamy, aby dzieci wraz ze swoim rodzeństwem, rodzicami i dziadkami zaangażowali się w wykonanie szopki. Niech wspólnie spędzony czas przy wykonaniu szopki przygotuje nas na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Szopki należy wykonać do 30 listopada i dostarczy do księdza Pawła. Rozstrzygnięcie konkursu 11 grudnia. Więcej informacji na fejbuku parafialnym.
11. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Piotra Walenciukiewicza, Edwarda Sowała, Bogusławę Przylepa i Ryszarda Matysiaka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo