Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię, w której możemy nieustannie się modlić, dziękujemy za fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła. Modlimy się za tych, którzy napełniają ten kościół swoją modlitwą i wspierają materialnie. Dzisiaj za nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W przedsionku kościoła pod wieżą oraz pod chórem klerycy naszego Seminarium w dniu dzisiejszym przyjmują na wypominki. Natomiast we wtorek, 1 listopada wypominki będą zbierane na cmentarzu przed bramą główną oraz prowadzącą do kaplicy w godzinach od 9.00 do 14.00. Ofiary składane przy tej okazji przeznczone będą na nasze Zakonne Seminarium Duchowne w Gietrzwałdzie.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Procesja na cmentarzu po mszy św. o godz. 11.30. Po procesji będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na cmentarzu.
- w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
- w piątek św. Karola Boromeusza, biskupa
4. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii św., odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
5. We wtorek, 1 listopada o godz. 19.00 na cmentarzu odbędą się Zaduszki Poetyckie. Czytana będzie poezja ks. Jerzego Hajdugi CRL. Śpiewał będzie Zespół Canto Choralis. W przypadku niesprzyjającej pogody zaduszki odbędą się w kościele.
6. Modlitwa za wiernych zmarłych wymienionych w wypominkach przez cały listopada codziennie o godz. 17.30.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Od czwartku brat Andrzej będzie na terenie naszej parafii roznosił pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pragniemy, poinformować, że nikt inny nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków. Za wszelkie ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
11. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w miesiącu listopadzie w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela”.
13. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie w minioną niedzielę zebrała 1 183,00 zł.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wszystkich Świętych.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo