Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.


2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy Członkom Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Rodzicom i dzieciom komunijnym, ministrantom i lektorem, panu Organiście, orkiestrze. Dziękujemy Sołtysom Kosina i Osowa oraz Mieszkańcom za wieńce dożynkowe oraz ofiarowane zebrane tegoroczne plony ziemi. Dziękujemy również tym, którzy zadbali o wystrój kościoła.
3. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXII Dzień Papieski. Z racji Dnia Papieskiego po każdej mszy św. zapraszamy na kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz ministrancki. Młodzież ze szkolnego koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 przeprowadzi zbiórkę do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- we wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Na mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich Pracowników Służby Zdrowia
- w czwartek św. Jana Kantego, prezbitera
- w sobotę św. Jana Pawła II, papieża
5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele:
- różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
- dla dzieci we wtorki o godz. 17.30
- dla młodzieży w czwartki o godz. 17.30
6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Otoczmy w tym szczególnym czasie modlitewną pamięcią naszych bliskich zmarłych. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku pod chórem oraz w przedsionku pod wieżą kościoła.
7. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przed planowanym chrztem w danym miesiącu.
8. Na terenie całej diecezji trwa akcja Pola Nadziei, której celem jest wsparcie palcówek opiekujących się terminalnie chorymi oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby nieuleczalnie chore. Za tydzień po każdej mszy św. młodzież naszej parafii ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzała cebulki żonkili, aby wesprzeć hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Koszt cebulki 2 zł.
9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za te, które wpływają na konto parafialne. Za tydzień niedziela misyjna, taca na działalność misyjną Kościoła.

 

10. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. prosi o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i ochrony przed próbami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Narażone są na nie osoby starsze. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez pośredników, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne znakomite okazje zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Transakcje należy zawierać w siedzibie firmy. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112.
11. Po mszy św. można nabyć nowe numery tygodników katolickich: „Gość Niedzielny i Niedziela”.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Urszulę Cyga i Marka Frąckiewicza. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Jana Pawła II.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo