Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek Świętych męczenników Andrzeja i Towarzyszy
- w środę św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
3. Od wieczornej mszy św. w soboty 24 września do niedzieli 2 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte. Prosimy o modlitwę w intencji zbliżających się Misji Świętych. Zachęcamy parafian do licznego udziału i skorzystania z tego czasu łaski. Misje Święte poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Szczegółowy program Misji Świętych jest na przygotowanych ulotkach, które są wyłożone w przedsionku pod wieżą i chórem oraz dostępny na facebooku parafialnym.
4. Z okazji Jubileuszu ks. Jerzego Hajdugi ukazały się dwa tomiki nowych wierszy i treny z lat po śmierci mamy, które można nabyć dzisiaj po każdej Mszy św. Jest to wydawniczy rarytas dla czytających poezję. Zainteresowanych zapraszamy do wyjścia pod wieżą kościoła. Zapraszamy również na spotkanie autorskie z ks. Jerzym wokół najnowszych książek do Biblioteki Publicznej w Drezdenku w piątek 30 września o godz. 19.00.
5. Decyzją Wizytatora Zakonu ks. Dariusza Kaczyńskiego CRL w naszej parafii posługę duszpasterską z dniem 1 października kończy ks. Łukasz Bugała CRL podejmując posługę proboszcza w parafii św. Jana Kantego w Niegosławiu. Pożegnanie ks. Łukasza za tydzień na mszy św. o godz. 10.00.
6. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim osobą które upiekły ciasta na kiermasz, którzy włączyli się i pomogli w organizacji kiermaszu oraz tym, którzy skorzystali z kiermaszu poprzez zakup ciasta. Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dochód z kiermaszu wspomoże działalność lektorów, ministrantów i scholii dziecięcej. Bóg zapłać.
7. W sobotę, 1 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego do Rokitna. W parafii organizujemy wyjazd. Koszt wyjazdu 40zł. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.
8. Prasa katolicka oraz kalendarze na rok 2023 w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą i pod chórem. Zachęcamy do nabywania.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Alicję Krawczyk, Zofię Drzymała i Aleksandrę Lenart. W minionym tygodniu w Krakowie zmarł brat księdza Jerzego + Bogdan Hajduga. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo