Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.


2. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu wspomoże działalność lektorów, ministrantów i scholii dziecięcej w rozpoczynającym się nowym roku duszpasterskim i katechetycznym. Ciasta są przygotowane w plastikowych pojemnikach. Zachęcamy do wsparcia tego dobrego dzieła poprzez symboliczna kwotę 10zł.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
- w środę święto Podwyższenie Krzyża Świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatu Europy, w tym dniu obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.
W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 21.00, zakończy Mszą św. o godz. 23.00. Na czuwanie zapraszamy wszystkich wiernych w sposób szczególny zaangażowanych w ruchy, stowarzyszenia i apostolaty naszej parafii. Przygotowaniem do czuwania są organizowane w Zespole Szkół w Drezdenku Warsztaty Muzyczne, które poprowadzi Pan Jakub Tomalak znany i ceniony muzyk i kompozytor. Warsztaty potrwają dwa dni: 13 i 14 września. Więcej informacji na facebooku parafialnym.
- w czwartek NMP Bolesnej
- w piątek Świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, Biskupa
4. We wtorek po mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
5. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie dla uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz dla ich rodziców.
6. Za tydzień w niedzielę ks. Paweł Greń CRL będzie obchodził Srebrny Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Msza św. w intencji Jubilata o godz. 11.30.
7. Ukazały się dwa tomiki nowych wierszy i treny z lat po śmierci mamy ks. Jerzego Hajdugi CRL, które będzie można nabyć za tydzień z autografem po każdej Mszy św. Jest to wydawniczy rarytas dla czytających poezję.
8. Bardzo serdecznie dziękujemy Członkom Apostolatu Maryjnego za posprzątanie salek katechetycznych.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Brunona Prostak. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo