Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w czwartek Święto Narodzenia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
- w piątek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Za nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać odpust zupełny.
3. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie wszystkich katechetów.
4. W środę o godz. 18.45 Wspólnota Effatha zaprasza na adorację i uwielbienie Najświętszego Sakramentu.
5. Miło poinformować naszych Parafian, że p. Witold Bonifaciuk za 46 lat pracy jako organista w naszej parafii został na prośbę Księdza Proboszcza nominowany do diecezjalnego odznaczenia dla wiernych świeckich „Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej”. Wręczenie odznaczenia będzie miało miejsce w najbliższy piątek o godz. 18.00 w gorzowskiej katedrze, którego dokona Biskup Tadeusz Lityński, Ordynariusz Diecezji. Natomiast za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 jako wspólnota parafialna wyrazimy naszą wdzięczność p. Witoldowi i podziękujemy za wieloletnią posługę poprzez modlitwę i słowa uznania.
6. W sobotę odbędzie się 10. Pielgrzymka Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu. Rozpoczęcie o godz. 9.30 na Zamku Królewskim. Zachęcamy mężczyzn naszej parafii do udziału w pielgrzymce.
7. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.30.
8. Dzieci, zapraszamy do śpiewu w scholi. Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.
9. Lektorów, ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
10. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które rozpoczną przygotowanie do Pierwszej Komunii św. Na spotkaniu zostanie podana data Pierwszej Komunii św. na rok 2023 oraz rozdane deklaracje rodziców dziecka pierwszokomunijnego do wypełnienia.

 

11. Za tydzień w niedzielę po każdej mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast, jakich jeszcze w Drezdenku nie widziano . Dochód z kiermaszu wspomoże działalność lektorów, ministrantów i scholii dziecięcej w rozpoczynającym się nowym roku duszpasterskim i katechetycznym.
12. Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej.
13. Msza św. w niedzielę o godz. 7.00 przez cały wrzesień będzie sprawowana w kościele Matki Bożej Różańcowej.
14. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy i zarazem ostatni koncert w piątek 9 września o godz. 19.00 w naszym kościele podczas, którego wystąpi między innymi Chłopięco – Męski Poznański Chór Katedralny.
15. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy bardzo serdecznie Firmie Państwa Antczak za odmalowanie trzech krzyży na terenie naszej parafii.
16. Prasa katolicka „Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
17. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Janinę Podgórną, Małgorzatę Pikuła i Mirosława Srech. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
18. W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a także dużo radości w codziennym odkrywaniu świata.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo