Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj 16. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w piątek święto św. Marii Magdaleny
- w sobotę św. Brygidy, zakonnicy
3. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10.00 – 12.00 oraz w czwartek od 15.00 – 17.00.
4. W okresie wakacyjnym kościół jest otwarty codziennie od mszy św. porannej do wieczornej. Otwarte jest wejście od strony wieży. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
5. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Za tydzień po mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.
6. Podobnie jak w minionych latach w dniach 1-2 sierpnia na terenie naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki udających się na Jasną Górę. Ze względu na brak obostrzeń sanitarnych noclegi mogą odbywać się w prywatnych domach. Dlatego zwracamy się do naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach tak jak to miało miejsce przed pandemią. Osoby, które wyrażą chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg w swoim domu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Potrzebujemy podstawowe dane: imię, nazwisko, adres i nr telefonu. Do tej pory zgłosiła się tylko jedna rodzina gotowa przyjąć dwóch pielgrzymów.
7. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej SAUERIANUM zaprasza na XXVII Letnie Spotkania Kameralne, które odbędą się w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Najbliższe spotkanie w czwartek 28 lipca o godz. 19.00. Więcej informacji na fejbusku parafii oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.
8. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Kazimierza Golla. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
11. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo