1. Dzisiaj 16. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w piątek święto św. Marii Magdaleny
- w sobotę św. Brygidy, zakonnicy
3. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10.00 – 12.00 oraz w czwartek od 15.00 – 17.00.
4. W okresie wakacyjnym kościół jest otwarty codziennie od mszy św. porannej do wieczornej. Otwarte jest wejście od strony wieży. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
5. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Za tydzień po mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.
6. Podobnie jak w minionych latach w dniach 1-2 sierpnia na terenie naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki udających się na Jasną Górę. Ze względu na brak obostrzeń sanitarnych noclegi mogą odbywać się w prywatnych domach. Dlatego zwracamy się do naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach tak jak to miało miejsce przed pandemią. Osoby, które wyrażą chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg w swoim domu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Potrzebujemy podstawowe dane: imię, nazwisko, adres i nr telefonu. Do tej pory zgłosiła się tylko jedna rodzina gotowa przyjąć dwóch pielgrzymów.
7. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej SAUERIANUM zaprasza na XXVII Letnie Spotkania Kameralne, które odbędą się w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Najbliższe spotkanie w czwartek 28 lipca o godz. 19.00. Więcej informacji na fejbusku parafii oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.
8. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Kazimierza Golla. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
11. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.