Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.


2. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze. Zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 2.
3. Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
- we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msza św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.30. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. Procesja przejdzie ulicami: Plac Kościelny, ul. Kościelna, Krakowska, Stary Rynek i powrót do kościoła ul. Szkolną.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które w tym roku obchodziły ocznicę pierwszej Komunii św., wszystkich ministrantów i lektorów, niosących sztandary i feretrony. Prosimy Parafian o przyozdobienie okien domów symbolami religijnymi na trasie procesji oraz wywieszenie flag.
O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała prosimy:
- Ołtarz pierwszy przy kapliczce Sióstr Kanoniczek – Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego
- Ołtarz drugi przy Aptece – Ochotniczą Straż Pożarną
- Ołtarz trzeci na rogu ul. Krakowskiej i Szkolnej – Firmę Pana Antczaka
- Ołtarz czwarty przy kościele – Rodziców dzieci Komunijnych
- w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego
- w sobotę w naszej diecezji uroczystość NM Panny z Rokitna, Głównej Patronki Diecezji
5. Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół kościoła po mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nabożeństwo i na procesję Eucharystyczną parafian, ministrantów oraz noszących chorągwie i feretrony.
6. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 16.30 w salce parafialnej.
7. W dniach 13-18 czerwca br. odbędą się w Rokitnie obchody Jubileuszu 50 – lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W piątek 17 czerwca br. odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam”. Do udziału w sposób szczególny zaproszona jest młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Główne święto zaplanowano na 18 czerwca. Ten dzień jest zarazem dniem odpustu ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki naszej diecezji. Szczegółowe informacje na fejsbuku parafii oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.
8. Od lipca msza św. w niedzielę o godz. 7.00 będzie sprawowana w kościele Matki Bożej Różańcowej.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Za tydzień po mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 odbędzie się zbiórka do puszek organizowana przez 46. Drezdenecką drużynę harcerską, z której środki przeznaczone zostaną na działalność drużyny oraz na pomoc schroniska dla zwierząt „Azorki” w Gorzowie Wlkp.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa. Nich Najświętsze Serce Jezusa będzie dla wszystkich źródłem życia i świętości.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo