Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii FESTYN PARAFIALNY. Po mszy św. o godz. 11.30 wszelkie atrakcje na boisku przy plebanii. Wszystkie atrakcje darmowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy!


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek święto Nawiedzenia NMP
- w środę św. Justyna, męczennika
- w piątek Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
- w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Wigilia Zesłania Ducha Świętego jest w Kościele Powszechnym świętem wszystkich ruchów, stowarzyszeń i apostolatów. Dlatego w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego czyli w sobotę 4 czerwca zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 21.00, zakończy mszą świętą o godz. 23.00 Na tę wyjątkową modlitwę zapraszamy wszystkich, szczególnie członków ruchów i apostolatów działających przy naszej parafii.
3. W czwartek przypada 25 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
5. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
7. Nabożeństwo czerwcowe od środy codziennie o godz. 17.30.
8. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
9. W dniach 13-18 czerwca br. odbędą się w Rokitnie obchody Jubileuszu 50 – lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W piątek 17 czerwca br. odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam”. Do udziału w sposób szczególny zaproszona jest młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Główne święto zaplanowano na 18 czerwca. Ten dzień jest zarazem dniem odpustu ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki naszej diecezji. Szczegółowe informacje na fejsbuku parafii oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.
10. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy dzieciom Komunijnym za włączenie się w dzieło pomocy i złożone ofiary: Dzieci Komunijne Dzieciom Misji. Na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci zostało wpłacone 2 280,00 zł. Bóg zapłać!
11. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Eugeniusza Borkowskiego, Wacława Ćwienk, Adama Mickiewicza i Aldonę Pakulską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnego spotkania na festynie parafialnym.

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo