Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dziś 3. Niedziela Wielkanocna.

Rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Inicjatywa ma inspirować do częstszego indywidualnego i wspólnotowego sięgania po Słowo Boże.
2. Zapraszamy na organowy koncert majowy z katechezą pt. "Ave Maria", który odbędzie się w naszym kościele w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Koncert poprowadzi ks. Mateusz Szerwiński - Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych. Gościnnie zaśpiewa Nadia Kazantseva, sopranistka z Konserwatorium Muzycznego w Parmie we Włoszech. Zapraszamy do skorzystania. Wstęp jest wolny. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt.
3. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 w Teatrze Kotłownia odbędzie się Recital Stanisława Górki, aktora popularnego z roli kościelnego w serialu „Plebania”. Szczegóły na fejsbuku strony Teatru Kotłownia.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
- we wtorek Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Dodatkowa msza św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po mszy św. przemarsz Orkiestry Dętej oraz Dziewcząt z Buławami na plac Wileński.
- w środę św. Floriana, męczennika
- w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka CRL, Apostoła Eucharystii
- w piątek Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
- za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Dzień modlitw o powołania kapłańskie
5. W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
6. W środę o godz. 18.45 Wspólnota Effatha zaprasza na Nabożeństwo zwane „Drogą Światła” połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Na to nabożeństwo należy zabrać ze sobą świece. Zachęcamy do udziału.
7. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
9. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
10. W sobotę ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z księdzem Pawłem wezmą udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Służby Liturgicznej do Paradyża. Podczas mszy św. Biskup Tadeusz Lityński ustanowi 7 naszych ministrantów lektorami. Ministranci naszej parafii wezmą również udział w finale ligi ministranckiej.
11. Próba dla dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 przed uroczystością Pierwszej Komunii św. w środę o godz. 16.30, w czwartek o godz. 18.30.
12. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
13. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii został zaplanowany w dniach 13-14 maja br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
14. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
15. Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1za udostępnienie stołówki szkolnej na organizację spotkania wielkanocnego dla grup naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy pod adresem Pań pracujących w kuchni za przygotowanie wielkanocnego obiadu oraz do Pań, które upiekły ciasto.
16. W niedzielę 29 maja br. w naszej parafii odbędzie się FESTYN PARAFIALNY. Wszystkie atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych będą darmowe. Do tego potrzebne jest oczywiście wasza pomoc i wsparcie. Dlatego wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację festynu, zapraszamy na spotkanie dzisiaj po mszy św. o godz. 11.30 do salki parafialnej. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na organizację festyny parafialnego. Prosimy wszystkich o wsparcie i zaangażowanie.
17. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
18. Policja w Drezdenku prosi zwłaszcza Seniorów o czujność i ostrożność ponieważ zdarzają się przypadki oszustw. Przestępcy posługują się różnymi metodami, aby zmanipulować swoje ofiary. Często przedstawiają się jako osoby najbliższe lub podszywają się za pracowników różnych instytucji.
19. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Józefę Sowała, Marię Sapór, Sylwię Maciejewską, Stanisława Musiał i Wojciecha Stańko. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
20. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia , Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo