Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych i niezmierzonej radości serca w spotkaniu z Chrystusem Zmartwychwstałym


1. W piątek na mszy św. o godz. 17.30 Biskup Tadeusz Lityński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Próba liturgiczna młodzieży we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.45. Spowiedź młodzieży, świadków oraz rodziców w czwartek o godz. 16.00.
2. W sobotę dzień imienin ks. Jerzego Hajdugi. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji.
4. W niedzielę, 24 kwietnia br. przypada 40. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Zdzisława Palusa CRL. W tym dniu o godz. 11.30 msza św. w intencji Jubilata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 Wielkanocne spotkanie Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Przyjaciół Paradyża. Po mszy św. obiad w szkole Podstawowej nr 1. Po obiedzie spotkanie w kościele na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
6. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii został zaplanowany w dniach 13-14 maja br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
7. Dziękujemy za życzenia świąteczne nadesłane na adres naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy w stronę ks. Łukasza oraz tych wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego. Za dekorację prezbiterium dziękujemy Pani Beacie. Dziękujemy Księdzu Pawłowi i służbie liturgicznej ołtarza za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Słowa wdzięczności kierujemy do Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Przyjaciół Paradyża, Pani Pauliny i młodych za poprowadzenie adoracji oraz do tych, którzy zaangażowali się w liturgię. Dziękujemy również strażakom i harcerzom za warte przy grobie Pańskim; dziękujemy wszystkim noszącym sztandary i chorągwie podczas procesji rezurekcyjnej, orkiestrze dętej za udział w Rezurekcji oraz Członkom Cech Rzemiosł Różnych w Drezdenku.
8. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
9. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Romana Karabin, Helenę Kusiak, Stanisławę Majewską i Joannę Mokrzycką. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo