Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu


2. W naszej parafii czas Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. Czesław Parzyszek, pallotyn, którego serdecznie witamy. Polecajmy Księdza Rekolekcjonistę naszym modlitwą.
3. Msza św. z nauką dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę pół godziny przed każdą mszą św. W spowiedzi w czasie rekolekcji pomogą księża z dekanatu. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy czas.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
5. Serdecznie zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Droga Krzyżowa bezpośrednio po mszy św. wieczornej około godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież, dorosłych oraz harcerzy. Droga Krzyżowa ofiarowana będzie w intencji naszej Ojczyzny oraz pokoju na całym świecie zwłaszcza o zaprzestanie wojny w Ukrainie.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej mszy św.
7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, 13 kwietnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu.
9. Tydzień po świętach planujemy wielkanocne spotkanie przy kawie i obiedzie wszystkich Członków Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego oraz Przyjaciół Paradyża. Więcej informacji u swoich Zelatorów.
10. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
11. W zakrystii można nabyć świecę na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Ewę Pocheć i Piotra Masłowskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu rozpoczynających się Rekolekcji Wielkopostnych.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo