Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Wiadomość o inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę napełniła nas wszystkich niepokojem wobec ludzkich cierpień i zagrożeń płynących z przekroczenia podstawowych zasad moralnych i międzynarodowych umów. Prosimy wszystkich naszych Parafian o modlitwę w intencji pokoju.

Wyrażamy współczucie rodzinom zabitych, cierpiących i zagrożonych, łącząc się z nimi wszystkimi na modlitwie. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce na Adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa do mszy św. wieczornej.
2. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski zaapelował, aby zarówno w dzisiejszą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przeznaczone na pomoc Uchodźcom wojennym z Ukrainy.
3. Caritas naszej diecezji przygotował już 50 miejsc noclegowych dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne, środki czystości i podstawowa pomoc materialna. Jako parafia chcemy włączyć się w pomoc poprzez zbiórkę żywności, środków higienicznych oraz środków czystości. Potrzebne są również koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, woda pitna oraz produkty spożywcze o długim terminie ważności takie jak: kasza, ryż, mąka, makaron, cukier, olej, konserwy, słodycze, kawa, herbata. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia wobec tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pomóc może każdy! Nie bądźmy obojętni na biedę i nieszczęście drugiego człowieka. Okażmy chrześcijańską postawę miłosierdzia i braterstwa. Zebrane produkty spożywcze, środki czystości i higieniczne zostaną przekazane do Caritas naszej diecezji. Dary będzie można składać w kościele przy ołtarzu św. Józefa od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.30 – 19.00.
4. Rozpoczynamy dziś w kościele 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
5. W liturgii w tym tygodniu:
- w środę POPIELEC. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przypominamy o zachowaniu postu ścisłego przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat. Papież Franciszek zaapelował do osób wierzących o podjęcie w Środę Popielcową postu i modlitwy w intencji pokoju.
- w piątek Święto św. Kazimierza, królewicza
6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- dla dzieci o godz. 16.30
- dla dorosłych o godz. 17.30
- dla młodzieży w czwartek o godz. 18.45
7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
9. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
10. Za tydzień po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
11. W czwartek 3 marca rozpocznie się ogólnopolska nowenna za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Nowenna zakończy się 11 marca w przeddzień 200. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W naszym kościele nowenna codziennie przez 9 dni od czwartku o godz. 17.45.
12. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Barbarę Piotrowską-Bis i Barbarę Karwowską. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo