Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Roraty dla dorosłych do czwartku włącznie o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorek o godz. 18.00


2. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. W Wigilię dodatkowo spowiedź będzie od godz. 8.00 – 10.00. Następnie kościół będzie już zamknięty do Pasterki.
3. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę tego dnia. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to przede wszystkim dzień pojednania z Bogiem i między ludźmi, szczególnie w rodzinach. Niech Wieczerza Wigilijna będzie spotkaniem, na którym będziemy czytać Słowo Boże o Narodzeniu Pana Jezusa, dzielić się opłatkiem – składać sobie wzajemnie życzenia i śpiewać kolędy.
4. Zapraszamy do udziału w Pasterce. Z racji epidemii Pasterka będzie sprawowana o godz. 21.00 i 24.00. Taca z pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty. W pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe msze według porządku niedzielnego.
5. W niedzielę, drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny.
6. Za tydzień święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
7. Ze względu na stan pandemii wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się w zmienionej formie. Zamiast odwiedzin parafian w domach, przygotowaliśmy plan spotkań kolędowych w kościele. Będziemy zapraszać do kościoła, na mszę św., o godz. 18.00 mieszkańców poszczególnych ulic. Podczas spotkania będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła. Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona. Prosimy, aby po powrocie do domu, głowa rodziny pokropiła mieszkanie poświęconą wodą. Spotkania kolędowe w kościele rozpoczniemy od 28 grudnia 2021 roku.
Plan kolędy na najbliższe dni:

- we wtorek 28 grudnia
Niegosław oraz ul. Lipnowska, Notecka, I Brygady, Cicha, Słowackiego, Transportowa, Pogodna, Towarowa, Miedziana, Kolejowa,

- w środę 29 grudnia
Okrężna, Lipowa, Miodowa, Owocowa, Konopnickiej, Norwida, Orzeszkowej, Słoneczna, Piotra Skargi, Kołłątaja, Willowa, Moniuszki

 

- w czwartek 30 grudnia
Sienkiewicza, Sienkiewicza- Młyn, Piłsudskiego, Dąbrowskiej

8. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary przekazywane na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła oraz na ogrzewanie kościoła.
9. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 8,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Bogdana Janikowskiego i Danielę Wawerską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Dziękujemy za nadesłane życzenia na adres parafii. Życzymy Parafianom i Gościom poczucia bliskości i miłości Nowonarodzonego oraz wszystkich, których kochamy.

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo