Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Roraty codziennie o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy też młodzież zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
3. Za tydzień w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Rafał Sorkowicz, Chrystusowiec
4. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.
5. Za tydzień, po każdej mszy św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie zbierać do puszek ofiary na rehabilitację swojego kolegi oraz na zakup pompy insulinowej.
6. W Poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby osoby w podeszłym wieku, które przez dłuższy czas się nie spowiadały i nie przyjmowały komunii św. zrobiły to z okazji zbliżających się Świąt. Z ogromnym smutkiem obserwujemy, że coraz więcej osób odchodzi z tego świata bez wcześniejszego przejęcia sakramentów świętych. Chorych odwiedzimy w piątek 17 grudnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
8. Pragniemy przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele podczas mszy i nabożeństw oraz o możliwości przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące komunie św. na rękę prosimy o podchodzenie do księdza przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z następnej niedzieli na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 7,00 zł.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Macieja Gadomskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo