Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu

. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa w Betlejem i na końcu czasu. Wykorzystajmy Adwent dla odnowy naszej więzi z Bogiem i ludźmi. Podejmijmy adwentowe czuwanie poprzez udział w roratach. Roraty codziennie o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy też młodzież zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania.
2. Księdzu Proboszczowi z racji imienin życzymy obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Bożej.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek Święto św. Andrzeja, Apostoła
- w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
4. Wypominki do końca miesiąca o godz. 17.30.
5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 2. Spotkanie w salce parafialnej. Kandydatów do bierzmowania, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli we wtorkowych spotkaniach formacyjnych w minionym miesiącu zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę 5 grudnia po wieczornej mszy świętej w salce parafialnej.
6. Dorosłych parafian, którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 2 grudnia o godz. 16.00 w parafii w Trzebiczu.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjmować sakramenty święte w pierwsze piątki miesiąca.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 12 grudnia.
11. Poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę 12 grudnia na mszy św. o godz. 11.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.
12. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary przekazywane na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 7,00 zł.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Kazimierza Podgórnego, Wacławę Zieloną, Tadeusza Bodnara, Teresę Sobota, Jadwigę Swaczyńską, Zdzisława Zielonego, Irenę Siek i Bogdana Łukomskiego Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo