Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
- w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Wypominki codziennie o godz. 17.30. Do końca miesiąca w zakrystii i kancelarii parafialnej można składać na wypominki roczne.
4. W poniedziałek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 2. Spotkanie w salce parafialnej,
6. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych w sobotę o godz. 15.50 odbędzie się w naszym kościele „Cecyliada”. Wystąpią Zespoły z Drezdenka, Dobiegniewa, Bierzwinka i Trzebicza.
7. Za tydzień gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną zgromadzenia.
8. Brat Andrzej na terenie naszej parafii roznosi pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
9. Pragniemy przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele podczas mszy i nabożeństw oraz o możliwości przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące komunie św. na rękę prosimy o podchodzenie do księdza przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
10. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary przekazywane na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła.
11. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny: mała świeca 7,00zł, duża świeca 20,00zł.
12. Przewodniczący Episkopatu Polski prosi o modlitwę w intencji pokojowego zażegnania kryzysu na granicy polsko-białoruskiej oraz o przeprowadzenie za tydzień zbiórki ofiar do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Monikę Sauermann, Weronikę Jędryczko, Jana Spychałę i Jolantę Banaszek. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo