Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu
- we wtorek św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- w czwartek NMP Różańcowej
3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele:
- różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
- dla młodzieży we wtorki o godz. 18.30
- dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30
4. Wszystkich pragnących pogłębienia swojej więzi z Bogiem i Jego Słowem zapraszamy na spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Spotkanie w poniedziałek o godz. 18.45 w salce parafialnej. Na spotkanie należy zabrać Pismo Święte.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
6. Za tydzień będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego będą słowa|: „Nie lękajcie się”. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, mające na celu przybliżenie nam osoby i nauczania św. Jana Pawła II. Po każdej mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek. Ofiary te przeznaczone będą na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
7. Za tydzień po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie z „Żołnierzami Chrystusa”. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy oraz wysłuchania świadectwa nawróconych mężczyzn.
8. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii został zaplanowany w dniach 22- 24 października br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
9. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 jest błogosławieństwo dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w kancelarii parafialnej na ten miesiąc.
10. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne. Kartki na wypominki są wyłożone ma stoliku pod chórem oraz w przedsionku kościoła pod wieżą. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk.
11. Organizujemy wyjazd do kina w Czarnkowie na film „FATIMA”. Wyjazd we wtorek o godz. 16.00 sprzed plebanii. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za te, które wpływają na konto parafialne.
13. Po mszy św. można nabyć nowe numery tygodników katolickich: „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6zł oraz kalendarz na rok 2022 w cenie 5 zł.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Tadeusza Zagdańskiego i Jerzego Lala. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo