Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

 

1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
3. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
- Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w kościele Matki Bożej Różańcowej o godz. 8.00.
- Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 9.00.
- Msza św. dla młodzieży z Zespołu Szkół w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
4. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.
5. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.30.
6. W środę 82. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus obiecuje praktykującym 9 pierwszych piątków miesiąca, że nie umrą nie będąc w stanie łaski uświęcającej.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Zapraszamy na XXVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert w piątek 3 września o godz. 19.00 w naszym kościele.
11. Pielgrzymów udających się na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu informujemy, że nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy w sobotę 4 września o godz. 7.00 Mszą świętą w naszym kościele. Po Mszy wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła.
12. Od września kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 17.00.
13. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przed planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
14. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w gablocie przed kościołem. Jeżeli ktoś znałby przeszkody dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa wymienionych osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
15. Wraz z kończącymi się wakacjami rozpoczynamy kolejny rok formacyjny w naszej wspólnocie parafialnej. Chcemy rozpocząć naszą formację od pochylenia się nad Słowem Bożym. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w Rekolekcjach na Dobry Początek pod tytułem „Wierzę w Kościół Apostolski”. Rekolekcje potrwają od 14 do 16 września o godz. 19.00 w naszym kościele. Więcej informacji na plakatach.
16. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
17. Decyzją Przewodniczącego Episkopatu Polski niedziela 5 września br. będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na ich rzecz.
18. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
19. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Mariannę Stefaniak. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo