Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1.Dziś XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. Z inicjatywy Papieża Franciszka przeddzień wspomnienia św. Joachima i Anny, dziadków Jezusa obchodzimy w dniu dzisiejszym Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Wszystkich otaczamy swoją modlitwą i życzymy wdzięczności i miłości ze strony swoich dzieci i wnuków.


3. W dniu dzisiejszym we wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców poświęcenie samochodów po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Ofiary złożone przy poświęceniu przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; w czwartek św. Marty; w sobotę św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
6. W piątek wyruszy autokarowa pielgrzymka Apostolatu Maryjnego do Częstochowy, Piekar Śląskich i Karpacza. Wyjazd autokaru o godz. 6.00 z parkingu przy plebanii. Jest wolnych kilka miejsc. Zapisy i szczegóły wyjazdu u Pani Marioli Różańskiej.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
8. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
9. W przyszłą niedzielę 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
10. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymi, którzy przemierzają drogę od Bałtyku do Stóp Jasnogórskiej Pani. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w reżimie sanitarnym dlatego wszyscy pielgrzymi swój nocleg będą mieli w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy naszych parafian o wsparcie pielgrzymów poprzez przygotowanie posiłków. Panie pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego w Szkole Podstawowej nr 2.
11. Od września Sakrament Chrztu Świętego będzie udzielany w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
12. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Wandę Dokurno, Tomasza Wosickiego, Jana Baczyńskiego, Wiktora Widera i Bogdana Zielińskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo