Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy zbierane są ofiary do puszek na odbudowę spalonego domu parafialnego w Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godzinie 18.00 w naszym kościele parafialnym, zostanie odśpiewany Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy.

2. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego jest odmawiana codziennie po Nabożeństwie Majowym. Zapraszamy na czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 22 maja, o godzinie 19.00. Czuwanie poprowadzi wspólnota Effatha. Przyszła niedziela kończy okres Wielkanocny. Przypominamy o spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej wielkanocnej.

3. Dzieci, które chciałyby śpiewem chwalić Pana Boga, zapraszamy na próby scholi, do salek parafialnych, w soboty na godzinę 10.00. Zapraszamy również na Mszę św. z kazaniem dla dzieci, w niedziele na godz. 11.30.

4. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w środy o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej.

5. W czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku, w Boże Ciało, po Mszy św. sprawowanej o godzinie 11.30, ruszy procesja ulicami naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Kościuszki, Stary Rynek i Szkolna. Prosimy mieszkańców tych ulic, o przystrojenie swoich domów. Serdecznie zapraszamy grupy parafialne, dzieci, młodzież, straż pożarną, mężczyzn do niesienia baldachimów, Cech Rzemiosł Różnych, Orkiestrę i wszystkich parafian. Po trudnym czasie pandemii, chciejmy powrócić do pięknych, polskich tradycji.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

7. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Gizela Zielony, Józefa Łukasiewicz, Czesława Kubasiewicz, Halina Bednarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

 

Kanonicy Regularni Laterańscy

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo