Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Z okazji rozpoczynających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Parafianom i Gościom, życzymy, aby zmartwychwstały Chrystus, błogosławił każdy dzień waszego życia. Niech tegoroczne święta, chociaż przeżywane w trudnym okresie, staną się dla nasz czasem radości i pokoju. Serdecznie dziękujemy za wszelkie życzenia kierowane na adres naszej parafii.

2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: księżom, panu organiście, kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza, kościołowi domowemu, osobom sprzątającym nasz kościół i wykonywującym ciemnice i grób Pański. Grupom parafialnym i harcerzom dziękujemy za adorację przy ciemnicy i grobie Pańskim.

3. W poniedziałek przeżywać będziemy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w tym dniu taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Do następnej niedzieli przeżywać będziemy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek, z racji oktawy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

5. Od wtorku, o godz. 15.00, wznawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu. We wtorki, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

6. Msza św. w intencji Żywego Różańca zostanie odprawiona w niedzielę 11 kwietnia o godz. 10.00. Msza św. w intencji maturzystów zostanie odprawiona również w niedzielę 11 kwietnia o godz. 14.00.

7. Zaległe bierzmowanie jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli odbędzie się we wtorek 20 kwietnia o godz. 18.00. Na chwilę obecną, Sakramentu Bierzmowania udzieli J.E. bp Paweł Socha CM.

8. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku. Informacje i zapisy u ks. Macieja CRL (513 318 420, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Wiesław Wargin, Jan Klimkowski, Joanna Cupiał-Cechel Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo