Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, potocznie zwaną „Niedzielą Palmową”. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. W naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy naszemu rekolekcjoniście, ks. Tomaszowi Tyszkiewiczowi za głoszone do nas Słowo Boże. Spowiedź wielkanocna odbędzie się: w niedzielę na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek od godziny 6.45, 9.30 i 17.30, w środę od godziny 17.30.

3. Odwiedziny chorych odbędą się w środę 31 marca od godziny 8.00. Jest to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa i wielkanocna. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku 30 marca.

4. Liturgia Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek – Msza św. w int. kapłanów i nowych powołań sprawowana będzie o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godziny 22.00.

- Wielki Piątek - w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Drogę Krzyżową, w piątek na godzinę 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się
o godz. 18.00. Wyjątkowo, w czasie epidemii, nie będzie obrzędu ucałowania Krzyża. Krzyż ucałuje i dotknie tylko główny celebrans. Natomiast wierni będą kłaniać się przed krzyżem, nie dotykając go. Następnie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu. Adoracja przy grobie trwać będzie do godz. 22.00.

- Wielka Sobota – Adoracja przy grobie rozpocznie się o godzinie 7.00 i trwać będzie do godz. 18.00. W tym roku ponownie nie będzie błogosławieństwa pokarmów. Prosimy głowę rodziny, aby odmówiła modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00.

5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Pierwsza Msza św. sprawowana będzie o godz. 7.00. W tym dniu nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej. W procesji wewnątrz kościoła, przejdzie tylko główny celebrans i asysta. Prosimy, aby wierni pozostali w ławkach.

6. Zaległe bierzmowanie jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli odbędzie się we wtorek 20 kwietnia. Spotkania z kandydatami do bierzmowania odbędą się 29 i 30 marca w godzinach od 15.00 do 17.00 na plebanii.

7. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku. Informacje i zapisy u ks. Macieja CRL (513 318 420, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Kowalska, Zofia Nowicka, Edith Flugel, Kazimiera Ziaja, Krystyna Matuszewska, Andrzej Dziąćko, Henryk Majzlik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo