Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. W najbliższą środę (6 stycznia) przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie „Świętem Trzech Króli”. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Podczas wszystkich Mszy tradycyjnie błogosławić będziemy kredę i kadzidło. Kto nie będzie miał przy sobie kredy i kadzidła, będzie mógł je nabyć za dobrowolną ofiarą. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła.

2. Wizyta duszpasterska czyli kolęda, z racji pandemii, będzie miała inny charakter. Zgodnie z zarządzeniem naszego Ordynariusza, będziemy zapraszać do kościoła, na Mszę św., mieszkańców poszczególnych ulic. Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona. Na koniec Mszy wręczać będziemy obrazek z modlitwą. Prosimy, aby po powrocie do domu, głowa rodziny przeczytała modlitwę i pokropiła mieszkanie poświęconą wodą.
Jednak, jeśli ktoś wyraziłby pragnienie tradycyjnej kolędy, związanej z przyjściem księdza, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczniemy po zakończeniu ferii zimowych.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca.

4. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

5. W czasie ferii zimowych nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Kancelaria parafialna będzie w tym czasie czynna we wtorki i piątki od godz. 10.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 17.00.

6. W tym tygodniu do wieczności odeszli Henryk Taran, Józef Mazurkiewicz i Edward Popielecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Niech rozpoczynający się rok 2021, przyniesie nam wiele dobra i pokoju oraz stanie się czasem powrotu do normalności. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Kanonicy Regularni Laterańscy z Drezdenka

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo