Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy IV niedzielę Adwentu. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych. Przed wieczerzą wigilijną przeczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, pomódlmy się, podzielmy się opłatkiem i zaśpiewajmy kolędy.

Pasterka w naszym kościele Przemienienia Pańskiego będzie sprawowana o godzinie 21.00 i 24.00. Paserka o 21.00 będzie transmitowana za pośrednictwem Facebooka naszej parafii. Podczas pasterki taca zbierana będzie na „Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. bpa Wilhelma Pluty”. Pamiętajmy w tym dniu także o modlitwie za ks. bpa. Adama Dyczkowskiego z racji jego imienin.

 

2. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedziele, z wyjątkiem Mszy o 7.00, której nie będzie. W sobotę przeżywać będziemy święto św. Szczepana. Msze sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
3. Spowiedź przed Świętami będzie sprawowana od poniedziałku do środy podczas Mszy porannej oraz o godzinie 17.30. W czwartek, w dniu Wigilii, spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00. Później kościół będzie zamknięty do godziny 20.30.
4. Zbiórka ministrantów przed Świętami Bożego Narodzenia w najbliższą środę o godzinie 10.00. Również w środę, po wieczornej Mszy św. będziemy dekorować wnętrze naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomóc nam w tej pracy. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
5. Informujemy, że w dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 10.00, nasi harcerze przyniosą do kościoła Światełko Betlejemskie. Zachęcamy, aby na Mszę św. przyjść ze swoją świecą, aby w naszych rodzinach zabłysło światło z Ziemi Świętej.
6. Msza św. roratnia sprawowana jest od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
8. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się jutro, w poniedziałek 21 grudnia od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Informujemy, że w przedsionkach naszego kościoła zamontowane zostały bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom tych urządzeń.
10. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
11. W tym tygodniu do wieczności odeszły: Elżbieta Małecka, Anna Świderska, Teresa Mądrawska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo