Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu. Dzisiaj 13 grudnia obchodzimy 39 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.


2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii obędą się w najbliższy piątek, sobotę i IV niedzielę Adwentu. W piątek i sobotę Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym sprawowana będzie o godzinie 10.00 i 18.00; w niedzielę na każdej Mszy św. Rekolekcje poprowadzi nasz wikary ks. Maciej Guziejko CRL. Rekolekcje będą transmitowane za pośrednictwem Internetu.
W czasie rekolekcji spowiadać będziemy w piątek i sobotę o godzinie 9.30 i 17.30; w niedzielę w czasie wszystkich Mszy świętych. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.

4. Informujemy, że w tym roku, Pasterka 24 grudnia sprawowana będzie w naszym kościele parafialnym o godzinie 21.00 i o godzinie 24.00. Z racji pandemii nie będzie Pasterki w kościele Matki Bożej Różańcowej.

5. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 10.00, nasi harcerze przyniosą do kościoła Światełko Betlejemskie. Zachęcamy, aby na Mszę św. przyjść ze swoją świecą, aby w naszych rodzinach zabłysło światło z Ziemi Świętej.  

6. Msza św. roratnia sprawowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

8. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w poniedziałek 21 grudnia od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na ubezpieczenie i ogrzewanie naszego Kościoła. Ofiary możemy także składać na konto parafialne (67 1020 2892 0000 5202 0522 5414).

10. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

11. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Ławniczak, Barbara i Marian Pupel oraz Andrzej Dobrowolski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

3nai

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo