Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more
1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
2. W naszej parafii gościmy dzisiaj Ojca Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na misyjną działalność tego Zgromadzenia.
3. Z racji pandemii, w tym roku nie będziemy rozprowadzali opłatków. Możemy je nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Ponadto w zakrystii i kancelarii możemy już nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża 15 zł.
4. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne. Prosimy, aby imiona i nazwiska były wypisywane drukowanymi literami. Za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych modlimy się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W najbliższy piątek zakończymy wypominki miesięczne. W przyszłą niedzielę, o godzinie 8.15 rozpoczniemy nowe wypominki roczne.
5. W piątek 27 listopada przypada 190 rocznica objawienia Matki Bożej św. Katarzynie Laboure, podczas którego Maryja ukazała cudowny medalik i poprosiła o jego rozpowszechnianie. Tego dnia Msza św. o godzinie 18.00 sprawowana będzie w intencji Apostolatu Maryjnego i wszystkich noszących cudowny medalik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W najbliższą sobotę 28 listopada imieniny obchodzi nasz proboszcz ks. Zdzisław Palus CRL. Msza św. w intencji ks. Proboszcza sprawowana będzie w sobotę o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na godz. 15.00. Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi Wspólnota Effatha.
8. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
9. W tym tygodniu do wieczności odszedł: Sylwester Różański. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa płynącego od Chrystusa Króla Wszechświata. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo