Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą, która jest zarazem „Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”.

2. We wtorek 10 listopada zmarł przeżywszy 87 lat śp. Ks. Jan Lange CRL, który przez ostatnie lata posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb śp. ks. Jana Lange CRL odbędzie się w najbliższy wtorek 17 listopada. O godz. 10.30 rozpocznie się Różaniec za zmarłego. O godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza św. a po niej udamy się na cmentarz.


3. Dzień wcześniej, w poniedziałek 16 listopada, o godzinie 16.45, będzie odmawiany Różaniec w intencji śp. ks. Jana Lange CRL. Modlitwę poprowadzi Żywy Różaniec i Apostolat Złotej Róży. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy; w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego kapłana; w sobotę Ofiarowanie NMP.
5. Informujemy, że od poniedziałku do soboty, spowiedź odbywać się będzie przed poranną Mszą św. Spowiedź podczas wieczornej Mszy odbywać się będzie tak jak do tej pory.
6. Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na misyjną działalność tego Zgromadzenia.
7. Za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych modlimy się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
4. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Prosimy, aby imiona i nazwiska były wypisywane drukowanymi literami.
5. Z racji pandemii, w tym roku nie będziemy roznosili opłatków na wigilijny stół. Opłatki możemy nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na godz. 15.00.
7. Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi Wspólnota Effatha.
9. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
10. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. ks. Jan Lange CRL, Franciszek Wojnar, Janina Chocianowska, Ksawery Suchłabowicz, Mieczysław Konieczuk, Janina Perzanowska, Janusz Józef Korcz, Stefan Purzycki i Teresa Borkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy dużo wiary, nadziei i miłości. Niech rozpoczynający się tydzień będzie pełen pokoju i radości. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo