Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. Obchodzimy dzisiaj „Dzień Migrantów i Uchodźców”. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz potrzebujących.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek św. Wacława; we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek świętych aniołów stóżów.

3. W czwartek 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie na godzinę 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30. Dzieci po modlitwie będą otrzymywać kolejne części układanki o Gietrzwałdzie, gdzie Maryja zachęcała do Różańca.

4. Od Wielkanocy nie działają dzwony na naszej wieży kościelnej. Za tydzień 4 października, taca przeznaczona będzie na remont uszkodzonych przez pożar mechanizmów dzwonów. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na ten cel.

5. Informujemy, że Misje Święte w naszej parafii odbędą się od 11 do 18 października 2020. Prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy i o dobre owoce misji.

6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do Piątku na godz. 15.00. Zapraszamy także na spotkania Wspólnoty Effatha we wtorki po wieczornej Mszy św.

7. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

8. W najbliższy piątek będziemy odwiedzać chorych. Serdecznie prosimy o zgłaszanie chorych
w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 9-11 października. Tym razem kurs odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku. Zapisy i informację u ks. Macieja Guziejko CRL (513 318 420; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

10. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Czesław Lesisz i dziecko Dawid Kolomiychuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo