Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1.Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po każdej mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wybuchu w Bejrucie.
2.Uroczyste podziękowanie za żniwa winno odbyć się w jedną z najbliższych niedziel. Dożynki gminne w naszej parafii odbędą się w Niedzielę 13 września o godz. 10.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za udane zbiory. Przed mszą pobłogosławimy wieńce żniwne, owoce i warzywa.


3.W tym tygodniu wspomnienie: w poniedziałek św. Jacka, prezbitera , w czwartek św. Bernarda, opata; w piątek św. Piusa X, papieża; w sobotę NMP Królowej.
4. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Główne Uroczystości Odpustowe
do Gietrzwałdu, w dniach 12-13 września. W tym roku, ze względu na czas epidemii, pojedzie tylko jeden autokar. Koszt pielgrzymki to 175 zł ( ta kwota zawiera przejazd autokarem, nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie). Zapisy na pielgrzymkę oraz wpłaty na wyjazd w naszej zakrystii i u Ks. Łukasza Murańskiego.
5. W sobotę, 22 sierpnia 2020 roku wyrusza piesza pielgrzymka z Drezdenka do Rokitna. Wyjątkowo w czasie epidemii, pierwszy etap z Drezdenka do Międzychodu przejedziemy autokarem. Z Międzychodu do Rokitna pójdziemy już pieszo. Koszt pielgrzymki 70 zł. Informacje i zapisy u ks. Macieja. Więcej informacji na plakatach
i stronie internetowej.
6. Kolejne Letnie Spotkanie Kameralne w naszym Parafialnym Kościele odbędzie się 20 sierpnia (czwartek) o godzinie 19.00. Więcej informacji na plakatach przed Kościołem. Serdecznie zapraszamy.
7. W przedsionku kościoła można nabyć czasopisma religijne Gość Niedzielny
i Niedziela. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
8. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim parafianom, którzy czynnie uczestniczyli w naszej uroczystości odpustowej Przemienienia Pańskiego. Dziękujemy także tym , którzy prowadzili i uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny.
Do wieczności Bóg powołał Świętej Pamięci: Leokadię Baczyńską, Leokadię Kozieł i Krystynę Cukras. Wieczny odpoczynek…
Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej niedzieli.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo