Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I 

W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest również Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W czwartek 2  lutego - o godz. 17.00 - Koło Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

W piątek 3 lutego - wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszy św. o godz. 18.00 - obrzęd błogosławieństwa świecami św. Błażeja.

W sobotę 4.02 swoje imieniny obchodzi nasz brat zakonny Andrzej Raczko CRL. Msza św. w   intencji solenizanta o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny wcześniej przed każdą Mszą św. Jednocześnie informujemy, że istotą I piątku jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i świata, prosimy o korzystanie ze spowiedzi w tygodniu. Odwiedziny chorych z Komunią św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 18:00. Kancelaria Parafialna w I piątek będzie nieczynna

W przyszłą niedzielę - 5 lutego - Msza św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 10.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby hospicjów – przed Światowym Dniem Chorego. Także w najbliższą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. o godz. 18.00 - poświęcenie soli, chleba i wody na pamiątkę wspomnienia świętej.

W poniedziałek 23 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za każde otwarte drzwi domu, za każde życzliwe serce i dobre słowo wypowiedziane w trosce o życie duchowe naszej parafii. Składamy podziękowanie za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby parafii, jak i ofiary składane na fundusz ministrancki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć również świece – gromnice. 

W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: Daniela Perzanowskiego i Józefa Popiołek.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wielu łask i błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo