1. Dzisiaj 14. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek Św. Jana z Dukli, prezbitera
- w czwartek święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy
- w piątek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- w sobotę Świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta
3. Od dzisiejszej niedzieli do odpustu Matki Bożej Różańcowej 6 października będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 7.00 sprawowana w kościele Matki Bożej Różańcowej. Porządek Mszy św. w kościele głównym 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
4. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Na nabożeństwo zabierzemy ze sobą świece.
5. Na czas wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki od 10.00 - 12.00 oraz w czwartki od 15.00 – 17.00.
6. Na czas wakacji możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej jedynie przed każdą Mszą św.
7. Apostolat Maryjny naszej parafii w 81. rocznicę masowych mordów Polaków na Wołyniu, 13 lipca organizuje dwudniowy wyjazd na odsłonięcie Pomnika Rzezi Wołyńskiej w Domostawie na Podkarpaciu. Wyjazd jest częściowo sponsorowany przez fundatorów pomnika Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Koszt wyjazdu obejmuje tylko nocleg i dwa posiłki. Zapisy i szczegółowe informacje u Pani Marioli Różańskiej.
8. Podobnie jak w minionych latach w dniach 1-2 sierpnia na terenie naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki udających się na Jasną Górę. Dlatego zwracamy się do naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Osoby, które wyrażą chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg w swoim domu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Mariana Nasalskiego i Jadwigę Timoszek Bukowską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo