1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Kończy się okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
2. Wszystkim Mamom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych darów, zdrowia, pokoju serca, opieki Matki Najświętszej oraz wdzięczności swoich dzieci. A dla tych, które już odeszły prosimy o dar życia wiecznego.
3. Z okazji Dnia Matki w prezencie ks. Jerzy Hajduga będzie dzieli się wyborem swoich wierszy pt. „Zostań – takie twoje odchodzenie”. Książki dostępne po każdej Mszy św. Zapraszamy do przyjęcia prezentu i do lektury.
4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.30 ulicami Drezdenka przejdzie „Marsz dla życia i Rodziny”, któremu towarzyszyć będzie hasło: TAK DLA ŻYCIA! Przejście ulicami Drezdenka ma przypomnieć, że życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci oraz prawdę o godności i poszanowaniu dla rodziny, która jest związkiem mężczyzny i kobiety otwartych na przyjęcie daru potomstwa. Do udziału w Marszu zapraszamy całe rodziny. Dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy balony napełnione helem, które wspólnie puścimy do nieba, darmową watę cukrową i popcorn oraz pluszowe maskotki.
5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msza św. w tym dniu sprawowana będzie o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. Procesja przejdzie ulicami: plac Kościelny, ul. Kościelna, Krakowska, Stary Rynek i powrót do kościoła ul. Szkolną.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które w tym roku obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii św., wszystkich ministrantów i lektorów oraz niosących sztandary. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu podczas procesji. Parafian prosimy o przyozdobienie okien domów symbolami religijnymi na trasie procesji oraz wywieszenie flag.
7. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej. Do udziału zapraszamy parafian, ministrantów i lektorów oraz noszących chorągwie.
8. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Na nabożeństwo przynieśmy świece.
10. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które będą codziennie o godz. 17.30.
11. W sobotę dzieci naszej parafii wraz z księdzem Pawłem udadzą się do Rokitna na Diecezjalny Festyn Rodziny organizowany z okazji Dnia Dziecka. Wyjazd o godz. 9.00 rano z przed kościoła. Powrót około godziny 16.00.
12. Za tydzień w niedzielę pielgrzymka autokarowa do Torunia. Wyjazd o godz. 7.00 rano z przed kościoła. Powrót około godzony 22.00.
13. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy została zamontowana nowa skarbona na prośby i podziękowania do Matki Bożej, do której również można składać ofiary na potrzeby naszego kościoła.
14. Za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
15. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
16. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Zbigniewa Dworzyńskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
17. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo