1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocna. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika
- w czwartek święto Św. Marka, Ewangelisty
3. We wtorek dzień imienin księdza Jerzego Hajdugi CRL. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie.
4. Pragniemy poinformować i podzielić się radością, że Archidiecezja warmińska zakończyła diecezjalny etap procesu o cud za wstawiennictwem Sługi Bożej siostry Barbary Samulowskiej – wizjonerki z Gietrzwałdu. Teraz z dokumentacją zapozna się Watykan i tam będą podejmowane dalsze decyzje. Proces beatyfikacyjny siostry Barbary Samulowskiej rozpoczął się w 2005 r. Barbra Samulowska jest uznana przez Kościół katolicki za wizjonerkę, która w 1877 r. w Gietrzwałdzie na Warmii wielokrotnie widziała i rozmawiała z Matką Bożą. Barbra Samulowska została oddana do klasztoru od razu po zakończeniu objawień gietrzwałdzkich jako 12-letnia dziewczynka i przebywała tam do końca życia. Jako siostra szarytka pracowała w szpitalach w Gwatemali, tam tez zmarła w 1950 roku.
5. Organizujemy w parafii jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 2 czerwca. W programie: nawiedzenie Sanktuarium, obiad, zwiedzanie Starego Miasta oraz czas wolny na toruńskie pierniki. Koszt 160 zł. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.
6. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
7. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
8. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Ryszarda Nawrockiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo