1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Pan Jezus powiedział do świętej Siostry Faustyny: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; dusza, która przystąpi do spowiedzi i komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można w dniu dzisiejszym uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.
2. Rozpoczyna się dziś Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji. Zbiórkę przeprowadzą uczniowie Szkolnego Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2.
3. Informujmy, że Dekretem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego, ks. Zdzisław Palus CRL został mianowany wicedziekanem Dekanatu Drezdenko oraz Dekanalnym Referentem Katechetycznym. Jednocześnie przestaje pełnić funkcję dziekana. Ksiądz Biskup dziękuje ks. Zdzisławowi za dotychczasowe gorliwe pełnienie urzędu dziekana naszego dekanatu. Dziekanem Dekanatu Drezdenko został mianowany ksiądz kanonik Tadeusz Wołoszyn, proboszcz parafii NSPJ w Trzebiczu.
4. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
5. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
6. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Józefa Chocianowskiego, Renatę Frączek i Zbigniewa Szambelana. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
7. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa. Niech Boże Miłosierdzie napełni nasze serca i serca naszych bliskich.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo