1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu.

Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
2. W naszej parafii czas Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. kan. Tomasz Gierasimczyk z Zielonej Góry, którego serdecznie witamy. Polecajmy Księdza Rekolekcjonistę naszym modlitwom.
3. Msza św. z nauką dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W spowiedzi w czasie rekolekcji pomogą księża z dekanatu. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy czas.
4. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych w poniedziałek, wtorek i środę.
- nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 1- 4 o godz. 8.30
- nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 5-8 o godz. 11.15
- nauka rekolekcyjna dla młodzieży z Zespołu Szkół w poniedziałek o godz. 13.00
5. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
6. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie w salce parafialnej młodzieży klasy 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego
8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, 27 marca od godz. 8.00 rano.
9. Serdecznie zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Droga Krzyżowa bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zabierzmy ze sobą świece.
10. Za tydzień Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Msza św. poprzedzona procesją z palmami wokół kościoła o godz. 11.30.
11. Za tydzień po każdej Mszy św. w naszej parafii odbędzie się kiermasz maskotek i bajek dla dzieci za symboliczne 10zł. Wszystkie zebrane środki z kiermaszu zostaną przekazane na wsparcie Hospicjum dla chorych dzieci w Zielonej Górze. Niech nasze zaangażowanie sprawi abyśmy promieniowali miłością wobec chorych dzieci i świadczyli o jedności z nimi.
12. W naszej parafii trwa zbiórka żywności. Dary można składać przy ołtarzu św. Józefa do środy włącznie.
13. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
14. W zakrystii można nabyć świecę na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
15. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
16. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Elżbietę Wojciuszkiewicz, Zdzisława Lura, Władysława Baranowskieg, Hannę Borakiewicz i Jadwigę Kiszakiewicz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu rozpoczynających się Rekolekcji Wielkopostnych.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo