1. Dzisiaj 6. niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
3. W środę POPIELEC. Rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Diecezjalny Dom Księży Emerytów. Przypominamy o zachowaniu w tym dniu postu ścisłego przez wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30. Wyjątkowo na czas ferii zimowych dzieci zapraszamy również na Drogę Krzyżową na godz. 17.30.
5. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
6. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej parafii będzie trwała zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących mając na uwadze osoby starsze i samotne. Dary takie jak mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy, makaron, olej, słodycze itp. będzie można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tego celu zostały przygotowane specjalne torby z nadrukiem „Paczka Miłosierdzia”, które wyłożone są przy ołtarzu św. Józefa i figurze św. Antoniego.
7. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 1-3 marca br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegółowy program kursu przedmałżeńskiego dostępny jest na fejsbuku parafialnym.
8. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.
9. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Ryszarda Milas. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
11. W naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Gronu Pedagogicznemu naszych szkół oraz wszystkim uczniom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo