1. Dzisiaj 4. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
3. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. sprawowana będzie o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. W tym dniu obchodzić będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Wspólnoty Zakonnej oraz o nowe powołania, żeby nie zabrakł braci i sióstr pełnych entuzjazmu i pasji, którzy całym swoim życiem będą głosić Dobrą Nowinę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
4. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
5. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
6. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
8. Za tydzień w niedzielę dzień imienin brata Andrzeja Raczko. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.
9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie w salce z rodzicami odpowiedzialnymi za przygotowanie Pierwszej Komunii św.
10. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Kolęda od godz. 15.00.

Plan kolędy na najbliższe dni:
- w poniedziałek 29 stycznia – ul. Pomorska, Reymonta, Milicka, Młodzieżowa, Dębowa, Myśliwska, Zacisze, Sportowa, Mickiewicza od nr 1 do 4, 5,6,7 oraz Kopernika 15
- we wtorek 30 stycznia – ul. Mickiewicza 8,9,10,11,14,16
- w środę 31 stycznia – ul. Mickiewicza 17, 18 oraz Kopernika 10,11,12,13,14

11. W środę zakończenie kolędy. Kolęda uzupełniająca dla rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie odbędzie się w czwartek. Prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia księdza w zakrystii.
12. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 1-3 marca br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Spotkania odbędą się w kościele po Mszy św. wieczornej. Szczegółowy program kursu przedmałżeńskiego dostępny jest na fejsbuku parafialnym.
13. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.
14. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo