1. W naszej parafii gościmy ks. kan. Dariusza Kruczyńskiego z Ełku, który na każdej Mszy św. głosi Słowo Boże. Po każdej Mszy św. w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem będzie można złożyć ofiarę oraz nabyć modlitewnik rodzinny autorstwa ks. Dariusza, z którego dochód wesprze Dom Samotnej Matki w Ełku.


2. W dniu dzisiejszym otoczmy modlitwą nasze Babcie i Dziadków z racji ich święta. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dobrego zdrowia oraz wszelkich łask Bożych na każdy dzień. Niech Pan Bóg błogosławi!
3. Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1za udostępnienie stołówki szkolnej na organizację spotkania opłatkowego dla grup naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy również pod adresem Pań pracujących w kuchni.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek święto, Nawrócenie św. Pawła Apostoła
- w piątek świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa
5. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 15.00, w soboty od godz. 10.00.
6. Plan kolędy na najbliższe dni:
- w poniedziałek 22 stycznia – ul. Poniatowskiego
- we wtorek 23 stycznia – ul. Niepodległości, Zaułek
- w środę 24 stycznia – ul. Krakowska, Boczna
- w czwartek 25 stycznia – pl. Wileński, Zielona, Orlikowa, Szkolna, Wiejska
- w piątek 26 stycznia – ul. Łąkowa, Ogrodowa, plac Kościelny
- w sobotę 27 stycznia – ul. Kościuszki

7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
8. Za tydzień w niedzielę dzień imienin księdza Tomasza Szatanika CRL. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.
9. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 1-3 marca br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Spotkania odbędą się w kościele po Mszy św. wieczornej. Szczegółowy program kursu przedmałżeńskiego dostępny jest na fejsbuku parafialnym.
10. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Henryka Stępień, Bożenę Górecką-Skrzypczyńską i Barbarę Rafalont. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu im dać Panie…
13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask.

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo