1. Dzisiaj 31. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w czwartek uroczystość poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
- w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa
3. W sobotę 11 listopada, Narodowe Święto Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Do udziału zapraszamy parafian oraz poczty sztandarowe Szkół i Instytucji. Prosimy o wywieszenie na ten dzień na swoich posesjach flag narodowych.
4. Wypominki codziennie o godz. 17.30. Do końca miesiąca w zakrystii i kancelarii parafialnej można składać na wypominki roczne.
5. Brat Andrzej na terenie naszej parafii roznosi pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
6. Organizujemy w parafii konkurs na „szopkę bożonarodzeniową”. Zachęcamy, aby dzieci wraz ze swoim rodzeństwem, rodzicami i dziadkami zaangażowali się w wykonanie szopki. Niech wspólnie spędzony czas przy wykonaniu szopki przygotuje nas na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Szopki należy wykonać do 30 listopada i dostarczy do zakrystii lub księdza Pawła. Rozstrzygnięcie konkursu 10 grudnia. Więcej informacji na fejbuku parafialnym.
7. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone koperty do których można imiennie złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Między innymi dzięki tym ofiarom został zakupiony i zamontowany nowy ekran multimedialny do wyświetlania pieśni w kościele. Koszt 25 000,00 zł. Bóg zapłać.
8. Green Office Ecologic serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii. Dzięki zbiórce wsparliśmy finansowo projekty misyjne.
9. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zbiórkę prosimy, aby przeprowadzili Członkowie Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Józefa Jurga, Lillę Buob, Elżbietę Dziąćko i Urszulę Jessa. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo