1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Różańcowej oraz dożynki parafialne.

Sumie odpustowej o godz. 11.30, przewodniczył będzie redaktor Aspektów ks. Rafał Witkowski z Zielonej Góry. Msza św. o godz. 11.30 w dniu dzisiejszym będzie sprawowana jedynie w kościele Matki Bożej Różańcowej. Bardzo serdecznie dziękujemy Członkom Żywego Różańca za dar nowego ornatu ufundowanego z okazji uroczystości odpustowych.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w piątek Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele:
- różaniec dla dorosłych o godz. 17.30
- dla dzieci we wtorki o godz. 17.30
- dla młodzieży w czwartki o godz. 17.30
4. W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30. O godz. 18.00 msza fatimska i po mszy św. procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
5. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i katechetom życzymy wytrwałości w kształtowaniu serc, przekazywaniu wiedzy i wychowaniu młodego pokolenia. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
6. Za tydzień będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego będą słowa|: „św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, mające na celu przybliżenie nam osoby i nauczania św. Jana Pawła II. Młodzież ze szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 przeprowadzi w tym dniu zbiórkę do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
7. Kartki na wypominki miesięczne i roczne są wyłożone na stoliku pod chórem oraz w przedsionku kościoła pod wieżą. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Gość Niedzielny i Niedziela”.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Krzysztofa Gruda, Andrzeja Kociuba, Mariannę Zagdańską i Zygmunta Wudarczyka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo