1. Dzisiaj XX Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Piusa X, papieża
- we wtorek NMP Królowej
- w czwartek św. Bartłomieja, Apostoła
- w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej
3. Biskup Zielonogórsko-Gorzowski, Tadeusz Lityński objął patronatem honorowym Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej organizowany w Drezdenku. Koncerty odbywać się będą w naszym kościele w kolejne piątki: 25 sierpnia, 1i 8 września
o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
4. W niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
5. Ordynariusz Diecezji, Biskup Tadeusz Lityński zezwolił na msze święte zbiorowe w każdej parafii. Uwzględniając potrzeby duszpasterskie w naszej parafii i zapotrzebowanie wiernych, którzy niejednokrotnie proszą o msze św. w niedzielę informujemy, że msza św. zbiorowa od września br. będzie w naszej parafii sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00 we wszystkich intencjach, które zostaną zgłoszone wcześniej w kancelarii parafialnej.
6. Informujemy również, że od stycznia 2024 r. będzie zmieniony porządek mszy św. w niedzielę. Od stycznia w niedzielę msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Jedynie w okresie letnim od pierwszej niedzieli lipca do odpust Matki Bożej Różańcowej będzie dodatkowa msza św. w niedzielę o godz. 7.00.
7. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc Słowenii. Zostało zebrane 2 750,00 zł. Bóg zapłać.
8. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Barbarę Soboń i Eugenię Wojciuszkiewicz. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo