1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
2. Składamy serdeczne podziękowania za udział w uroczystościach odpustowych w poprzednią niedzielę: Parafianom, Panu Organiście, Członkom Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego, Szafarzom Komunii świętej, ministrantom i lektorom.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
- we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to dzień imienin Księdza Mariana Dudziak CRL. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem oraz potrzebnym zdrowiem, Maryja otacza opieką.
- we wtorek uroczystości dożynkowe dla rolników w sanktuarium rokitniańskim, które będą połączone z dziękczynieniem za 50 lat posługi biskupiej i 65 lat kapłaństwa biskupa Pawła Sochy. Msza św. będzie sprawowana o godz. 12.00.
- w czwartek św. Jacka, prezbitera
4. Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 - ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Prosi, aby tego dnia przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, bowiem Słowenia od kilku dni zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
5. W środę, dzień imienin Biskupa Stefana Regmunta. Pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach.
6. Biskup Tadeusz Lityński informuje, że 27 sierpnia br. w Zielonej Górze udzieli święceń diakonatu stałego. Diakonem stałym może zostać mężczyzna, który jest celibatariuszem, mężem czy też wdowcem. Aby przyjąć sakrament święceń potrzebne jest rozeznanie daru powołana oraz podjęcie odpowiedniej formacji.
7. Informujemy, że Ordynariusz Diecezji, Biskup Tadeusz Lityński zezwolił na msze święte zbiorowe w każdej parafii. Uwzględniając potrzeby duszpasterskie w naszej parafii i zapotrzebowanie wiernych, którzy niejednokrotnie proszą o msze św. w niedzielę informujemy, że msza św. zbiorowa od września br. będzie w naszej parafii sprawowana w każdą niedzielę o godz. 10.00 we wszystkich intencjach, które zostaną zgłoszone wcześniej w kancelarii parafialnej.
8. Informujemy również, że od stycznia 2024 r. będzie zmieniony porządek mszy św. w niedzielę. Od stycznia w niedzielę msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Jedynie w okresie letnim od pierwszej niedzieli lipca do odpust Matki Bożej Różańcowej będzie dodatkowa msza św. w niedzielę o godz. 7.00.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo