1. Dzisiaj 10. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.


2. Tydzień temu w naszej parafii odbył się II Parafialny Festyn Rodzinny, który na boisku przy plebanii zgromadził niezliczone tłumy nie tylko parafian ale również mieszkańców okolicznych miejscowości. Festyn udało się zorganizować dzięki wsparciu wielu osób prywatnych, firm i instytucji. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg festynu składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:
- Członkom Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego
- Ochotniczej Straży Pożarnej
- Firmie Państwa Antczak
- Rodzicom dzieci komunijnych
- dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy przejścia procesji
- dziękujemy za nagłośnienie Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Drezdenku
- dziękujemy Nadleśnictwu „Karwin” za brzózki do wystroju kościoła i ołtarzy polowych
- dziękujemy dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, Pani katechetce Paulinie, ministrantom, lektorom, orkiestrze dętej z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, panu Organiście, niosącym sztandary i chorągwie oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała ulicami naszego miasta.
4. Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół kościoła po mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nabożeństwo i na procesję Eucharystyczną parafian, ministrantów oraz noszących chorągwie.
5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
- w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w sobotę Niepokalanego Serca NMP
- w niedzielę NMP z Rokitna, głównej patronki diecezji
6. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie z uczniami klasy 7 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w salce parafialnej. Obecności obowiązkowa.
7. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
8. Organizujemy w parafii pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Wyjazd w sobotę 17 czerwca o godz. 6.00 rano sprzed kościoła. Koszt 150zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Józefę Sottek, Leszka Szkudelskiego, Wandę Wyrzykowską i Helenę Woźniak. Z naszej wspólnoty zakonnej Pan Bóg powołał do siebie + ks. Józefa Stramka z Gietrzwałdu. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 w Sidzinie koło Jordanowa. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa. Nich Najświętsze Serce Jezusa będzie dla wszystkich źródłem życia i świętości.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo