1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek NMP, Matki Kościoła
- w środę Nawiedzenia NMP
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
4. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
5. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
6. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.30.
7. W dniach 2-4 czerwca w naszej parafii rozpocznie się wizytacja kanoniczna parafii. Wizytację przeprowadzi ks. Biskup Adrian Put.
W ramach wizytacji ksiądz Biskup w sobotę:
- do południa odwiedzi kościoły, cmentarz parafialny i szpital
- o godz. 13.00 spotkanie na plebanii z Parafialną Radą Duszpasterską, Radą Ekonomiczną, katechetami i pracownikami parafii
- o godz. 14.30 spotkanie z wszystkimi ministrantami lektorami
- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz nabożeństwo czerwcowe. Po nabożeństwie spotkanie z wszystkimi grupami parafialnymi. Na to spotkanie zapraszamy: Członków Żywego Różańca, Apostolat Maryjny, Przyjaciół Paradyża, Grupę Miłosierdzia, Domowy Kościół, Wspólnotę Effatha, szkolny Zespół Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół wraz ze swoimi opiekunami.
- o godz. 18.00 msza św. z kanonicznym przywitaniem biskupa oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba dla młodzieży we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.30. W piątek po próbie spowiedź młodzieży i świadków.
- w niedzielę o godz. 10.00 msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa.
- o godz. 11.30 msza św. dla wszystkich dzieci. Natomiast po mszy św. o godz. 11.30 na boisku przy plebanii odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny. Wszystkie atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych będą darmowe. Zapraszamy na smaczną grochówkę, kiełbasę z grilla, ciasto domowe, kawę, watę cukrową, popcorn. Do wygrania 3 rowery, mikrofalówka, darmowe vochery upominkowe do kosmetyczki, fryzjera oraz szpitala powiatowego na bezpłatne badania. Dla pierwszych 100 dzieci zgromadzonych na mszy św. w tym dniu upominek-niespodzianka. Zwracamy się z prośbą do rodziców dzieci, babć oraz Pań naszej parafii o upieczenie ciast na festyn. Ciasta prosimy przynosić w dniu festynu do salki parafialnej od godz. 8.00 do godz. 12.00.
- o godz. 14.30 obiad na plebanii z rodzicami księży pochodzącymi z parafii, na który serdecznie zapraszamy
8. W czwartek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała prosimy:
- Ołtarz pierwszy przy kapliczce Sióstr Kanoniczek – Członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego
- Ołtarz drugi przy Aptece – Ochotniczą Straż Pożarną
- Ołtarz trzeci na rogu ul. Krakowskiej i Szkolnej – Firmę Pana Antczaka
- Ołtarz czwarty przy kościele – Rodziców dzieci komunijnych
9. Organizujemy w parafii pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Wyjazd w sobotę 17 czerwca. Koszt 150zł. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz do 4 czerwca.
10. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni oraz organizację festynu parafialnego. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 2.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Genowefę Mądrą i Zdzisława Holota. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy mocy oraz darów Ducha Świętego.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo