1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.


2. W dniu dzisiejszym przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Niech to będzie dzień pamięci i wdzięczności za św. Jana Pawła II oraz za to, ile uczynił dla Kościoła powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas.
3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy Policji i Strażakom za troskę o bezpieczeństwo na trasie. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza naszym ministrantom i lektorom, scholii dziecięcej, panu Organiście oraz harcerzom.
4. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.
5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, 5 kwietnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. W tym dniu od godz. 8.00 rano odwiedzimy również chorych do których chodzimy na pierwsze piątki miesiąca.
6. Porządek liturgii Świętego Triduum Paschalnego:
- Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. sprawowana będzie o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godziny 21.00.
- Wielki Piątek – Adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 przez cały dzień. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Następnie po liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Adoracja w Grobie trwać będzie do godz. 21.00. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia w tym jednego do syta, a także wstrzemięźliwości od alkoholu.
- W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- Wielka Sobota – Adoracja w Grobie rozpocznie się o godzinie 9.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00. Na liturgię prosimy zabrać ze sobą świece. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40.
- Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 – 13.00 co pół godziny. W Osowie poświęcenie pokarmów przy krzyżu o godz. 12.00. Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na służbę liturgiczną ołtarza.
- Spowiedź święta w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 9.00 – 12.00.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja z uroczystą procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 5.45. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00.
- W drugi dzień Świąt Wielkanocnych msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 9.45.
7. W dniu wczorajszym w katedrze gorzowskiej miał miejsce uroczysty obrzęd ustanowienia nowych szafarzy komunii świętej. Wśród kandydatów był również nasz parafianin Łukasz Bogdziewicz. Cieszymy się z kolejnego szafarza w naszej parafii. Obecnie mamy dwóch szafarzy. Posługę tę pełni również p. Piotr Iwańczuk. Nadzwyczajny Szafarz Komunii św. służy pomocą w parafii, wspierając kapłanów w udzielaniu Komunii św. a także zanosząc Ją chorym do domów.
8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla potrzebujących. Dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu zostało przygotowanych 256 paczek. Bóg zapłać.
9. W dniu dzisiejszym po każdej mszy św. zbiórka na organizację Festynu Parafialnego. Również po każdej mszy św. kiermasz wielkanocny na którym można nabyć dekoracje świąteczne, tradycyjną ćwikłę i małe babeczki do koszyczka wielkanocnego. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz organizacji festynu.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Stanisława Ratajczaka, Piotra Cedro, Genowefę Lubiak, Mirosławę Skrzypczak, Klarę Milka, Ryszarda Matela i Mariannę Miącz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo