Ogłoszenia Parafialne
5. Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2023 r.

1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca.


2. W naszej parafii czas Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. Kamil Obała, którego serdecznie witamy. Polecajmy Księdza Rekolekcjonistę naszym modlitwą.
3. Msza św. z nauką dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą mszą św. W spowiedzi w czasie rekolekcji pomogą księża z dekanatu. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy czas.
4. Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych w poniedziałek, wtorek i środę.
- nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 1- 4 o godz. 8.30
- nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 5-8 o godz. 11.15
5. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Chorych odwiedzimy w Wielką Środę, 5 kwietnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. W tym dniu od godz. 8.00 rano odwiedzimy również chorych do których chodzimy na pierwsze piątki miesiąca.
9. Serdecznie zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Droga Krzyżowa bezpośrednio po mszy św. wieczornej około godz. 18.30. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zabierzmy ze sobą świece.
10. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w kwietniu odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
11. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
12. Za tydzień Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii świętej wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Msza św. poprzedzona procesją z palmami wokół kościoła o godz. 11.30. Prosimy o zgromadzenie się przed kościołem 10 minut wcześniej gdyż poświęcenie palm odbędzie się na zewnątrz kościoła. Po mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę.
13. W naszej parafii trwa zbiórka żywności. Paczki można składać do końca tego tygodnia.
14. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
15. W minionym roku odbył się na terenie parafii Festyn Rodzinny, który zgromadził niezliczone tłumy ludzi. W programie festynu było wiele atrakcji w tym m.im. pokazy strażackie, zamki dmuchane, tańce, animacje, konkursy. Było dużo gier i zabaw dla dzieci i rodziców. Były tez atrakcje kulinarne: pieczone kiełbaski, zupa grochowa, domowe ciasta, wata cukrowa, kawa, herbata, napoje. Z pikniku jak się okazało skorzystali również mieszkańcy z okolicznych miejscowości z czego bardzo się cieszymy. Każdy znalazł coś dla siebie. Warto zauważyć, że wszystkie atrakcje były darmowe dla każdego kto był obecny na festynie. W tym roku planujemy festyn w niedzielę 4 czerwca. Żeby móc zorganizować festyn prosimy wszystkich parafian o wsparcie finansowe. Dlatego za tydzień po każdej mszy św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
16. W zakrystii można nabyć świecę na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
17. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
18. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Józefa Wołgusiak, Antoniego Żegota i Jana Francuzika. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
19. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu rozpoczynających się Rekolekcji Wielkopostnych.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo