1. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkiego Postu – niedziela „laetare” - radości.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego
- w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. W czasie mszy św. o godz. 7.00 będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które zagrożone jest zabiciem w łonie matki. W ten sposób nad wybranymi przez Boga dziećmi otworzą się parasole modlitwy i przez 9 miesięcy dziesiątką różańca osoby te modlić się będą o ocalenie ich życia. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i Duchowej Adopcji Dzieci.
3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej
- dzieci w piątek na godz. 16.30
- młodzieży i dorosłych w piątek na godz. 17.30
4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
5. Organizujemy w parafii wyjazd do kina w Czarnkowie na film „Opiekun”. Wyjazd we wtorek 21 marca o godz. 16.00 z przed plebanii oraz wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Wyjazd w sobotę 25 marca o godz. 11.00 z przed plebanii. Koszt 50zł. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.
6. Za tydzień w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali spotkanie Zelatorów Żywego Różańca w salce parafialnej.
7. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Kamil Obała. Polecajmy Księdza Rekolekcjonistę naszym modlitwą.
8. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
9. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30. Dodatkowo chrzest dzieci będzie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w kwietniu odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca kwietnia o godz. 17.00 w salce parafialnej.
10. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta odbędzie się w piątek 31 marca po mszy św. wieczornej.
11. W naszej parafii trwa zbiórka żywności. Dary można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tej pory zostało przygotowanych 150 paczek, które w sobotę częściowo zostały rozwiezione do osób starszych i samotnych. Jeżeli ktoś z parafian zna osoby, które takiego wsparcia potrzebują to prosimy o kontakt z księdzem Pawłem. Ułatwi to nam doręczenie paczek.
12. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca.
13. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł.
14. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Eugenię Nagłowską, Tadeusza Burchart, Henryka Chodzińskiego i Ryszarda Korczaka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo