1. Dzisiaj 1. Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Zbiórkę przeprowadzą uczniowie ze szkolnego Zespołu Caritas Szkoły Podstawowej nr 2.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w sobotę święto św. Kazimierza, królewicza
3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej
- dzieci w piątek na godz. 16.30
- młodzież i dorosłych w piątek na godz. 17.30
4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
5. W poniedziałek o godz. 18.00 msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
7. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
8. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w marcu odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
9. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Za tydzień w niedzielę imieniny obchodzić będzie Biskupa pomocniczy Adrian Put. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.
11. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 3-5 marca br. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godz. 18.00 mszą św. Zapisy przyjmowane są w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u ks. Pawła. Spotkania odbędą się w kościele po mszy św. wieczornej. Szczegółowy program kursu przedmałżeńskiego jest dostępny na fejsbuku parafialnym oraz w gablocie przed kościołem.
12. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Przez cały ten okres w naszej parafii będzie trwała zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących mając na uwadze osoby starsze i samotne. Dary takie jak mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy, makarony, olej, kawa, herbata, dżem, słodycze itp. można składać przy ołtarzu św. Józefa. Do tego celu zostały przygotowane specjalne reklamówki z nadrukiem „Paczka Miłosierdzia”, które wyłożone są przy ołtarzu św. Józefa, przy figurze św. Antoniego pod chórem oraz na stoliku pod wieżą.
Zachęcamy również do przesyłania fotografii z rodzinnego szykowania „Paczki Miłosierdzia” z nazwiskiem autora zdjęć na adres e-mail parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
14. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Misje i Misjonarzy z racji niedzieli „Ad Gentes”.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. W najnowszym Tygodniku Niedziela znajduje się artykuł „Katecheza miłości”. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorych lektorzy naszej parafii odwiedzili ciężko chorych pacjentów Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Zachęcamy do czytania.
14. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 20zł.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Urszulę Dziewulską, Kazimierza Grabskiego i Halinę Kwiatkowską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo