1. Dziś 4. Niedziela zwykła w ciągu roku. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych.


2. W naszej parafii zakończyła się kolęda. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów i mieszkań. Dziękujemy za każde otwarte drzwi, wspólną modlitwę, życzliwość i złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Kolęda uzupełniająca dla rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie odbędzie się w poniedziałek. Prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia księdza w zakrystii.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Jana Bosko, prezbitera
- w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
5. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
6. W dniach 3-6 luty w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej z braterską wizytą będziemy gościć Opata Prymasa ze Szwajcarii, który za tydzień w niedzielę będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 10.00.
7. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w lutym i marcu w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
8. W sobotę dzień imienin brata Andrzeja Raczko. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.
9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.
10. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do17.00.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Halinę Borkowską i Adama Graś. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. W naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Gronu Pedagogicznemu naszych szkół, wszystkim uczniom oraz naszym lektorom wyjeżdżającym z księdzem Pawłem na ferie do Krakowa życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo